Andrzej Pilipiuk
Arthur C. Clarke
Barbara Erskine
Booth Tarkington
Brian Herbert
Dolores Cannon
Eckhart Tolle
Frank Herbert
Gentry Lee
Henry David Thoreau
Henry De Vere Stacpoole
Irving Stone
Isaac Asimov
Joseph Murphy
Kerstin Gier
Kevin J. Anderson
Kuki Gallmann
Leander Kahney
Marie Corelli
Maurycy Maeterlinck
Melchior Wańkowicz
Mingmei Yip
Neale Donald Walsch
Neil Gaiman
Richard Stallman
Robert Ludlum
Stephen King
Stephen R Donaldson
Steve Wozniak
Virginia Woolf
William Wharton
Zbigniew Nienacki
Nowa seria darmowych audiobooków - “Mako czyta ramoty”
Stale rozwijany projekt "Poczytaj Mi Mako" tworzony jest od 2011 roku - składa się nań 129 pozycji książkowych przekładających się na ponad 1500 godzin nagrań. (stan na 11 stycznia 2016 r.) Pod koniec ubiegłego roku natomiast (25 listopada 2015) autor projektu - Mako_New - inaugurował nową - równoległą do "Poczytaj Mi Mako" - inicjatywę: projekt "Mako czyta ramoty". Motywy inauguracji projektu autor opisuje tak:
"(...) w naszej historii literackiej, od wieku XVII do XX, jest wiele rzeczy, które w mniej lub bardziej zasłużony sposób pokrył kurz zapomnienia. Chciałbym to, co było poczytne w tamtym okresie jakoś odświeżyć."
Charakter pozycji, które znajdą się w tym cyklu, Mako opisuje tak:
"Pozycje, które chcę Wam zaproponować będą należały do różnorodnych gatunków literackich - od powieści historycznych, poprzez podróżnicze, fantastyczne, kryminalne, aż po pisarstwo pamiętnikarskie. Wyróżnik jest jeden - wszystkie będą należały do domeny publicznej, co oznacza, że ich autorzy odeszli od nas co najmniej 75 lat temu."
Cykl otworzą pozycje promowane w latach 1910 - 1914 na łamach bezpłatnego dodatku do "Tygodnika Ilustrowanego" (w ramach cyklu "Ciekawe Powieści: Miesięcznik poświęcony najwybitniejszym powieściom i romansom polskim i obcym"). Jak pisze Mako:
"Myślę, że seria Gebethnera i Wolffa doskonale nadaje się na początek. To były w swoim czasie hity (...)."
Zapraszamy do śledzenia pozycji wydanych w ramach cyklu na łamach katalogu "Poczytał Mi Mako" - jak również do odwiedzenia strony projektu:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz